Czwarta wizyta młodzieży z Izraela w naszej szkole

Utworzono: 13-03-2018

Zespół Szkół Nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego w Warszawie po raz czwarty gościł uczniów ze szkoły The David Ben Gurion Education Center w Emek Hefer w Izraelu. Spotkanie odbyło się 10 marca 2018 r. i było efektem udziału naszej szkoły w programie "Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów". Gościnnie w spotkaniu uczestniczyły także uczennice z Zespołu Szkół Stenotypii i Języków Obcych, Technikum Nr 29 w Warszawie, pod opieką p. Olgi Witos.
W ramach spotkania uczniowie z obu krajów wzięli udział w warsztatach, podczas których mieli okazję bliżej poznać kulturę i historię Polski i Izraela, uczestniczyli w nauce tańców narodowych oraz rozmawiali o swoich zainteresowaniach.
Po warsztatach Polacy i Izraelczycy przeszli na salę gimnastyczną, gdzie przewidziano wspólne tańce oraz śpiewy.
Partnerami projektu są Ośrodek Rozwoju Edukacji i Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Yad Vashem w Jerozolimie, Instytut Polski w Tel Awiwie, Ministerstwo Edukacji Izraela oraz Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.
Koordynator spotkania: Ewelina Beńko-Kaczkowska.

Copyright 2013. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego w Warszawie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Korzystając ze strony zs7.eu wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.