W dniu urodzin Marszałka

Utworzono: 09-12-2019

5 grudnia br., odbyła się uroczystość obchodów 152. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego.

             Pierwsza część uroczystości rozpoczęła się od złożenia kwiatów przed Pomnikiem Marszałka przy Belwederze. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie CWKM w asyście Pocztu Sztandarowego CXXV LO im. W. Milewicza oraz Powstańczych Oddziałów Specjalnych AK „Jerzyki”, pod kierownictwem Artura Paszkiewicza – wychowawcy CWKM.
             Kolejna część obchodów rocznicowych odbyła się w siedzibie Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej. Szkołę reprezentowała delegacja uczniów pierwszego rocznika klas wojskowych naszego Liceum pod opieką Mirosławy Niewiarowskiej – koordynatorki klas wojskowych. Uroczystość rozpoczęła się przed Ścianą Straceń. Delegacja, której przewodniczył Jan Józef Kasprzyk – Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych upamiętniła pomordowanych przez aparat terroru. Następnie, w Sali Konferencyjnej Muzeum Szef UdSKiOR odznaczył osoby zasłużone w działalności niepodległościowej medalami „Pro Bono Poloniae” i Pro Patria”. Działaczy podziemia niepodległościowego uhonorowano Krzyżem „Zasłużony dla KPN”. Uroczystość zakończyła się koncertem Leszka Czajkowskiego – „barda polskiej prawicy”.

Copyright 2013. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego w Warszawie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Korzystając ze strony zs7.eu wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.