Szkolenie poligonowe kadetów „Milewicza”

W dniach 02-13 lipca 2018 roku odbyło się szkolenie poligonowe kadetów CXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Waldemara Milewicza z ZS nr 7 w Warszawie. W pierwszym tygodniu szkolenie zaliczyli kadeci certyfikowanych klas mundurowych.

Czytaj więcej...

Z głębokim żalem informujemy ...

kir

Z głębokim żalem informujemy o śmierci

 długoletniego pracownika szkoły 

Pani Aliny Waś

Kopciuszek

13 czerwca 2018r. w przedszkolu "Mali Artyści" Szkolne Koło Wolontariatu naszej szkoły zaprezentowało przedstawienie pt. "Kopciuszek". W przedstawieniu wzięło udział dziesięcioro uczniów.  

Czytaj więcej...

Lekcja dla Rodaka

W czerwcu 2018 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach akcji „Lekcja dla Rodaka”. Polegały one na przybliżeniu tematu historii Polaków w Kazachstanie, na Syberii i Kresach.
Tematem zajęć były największe deportacje Polaków z czasów wojny, przyczyny pozostania rodaków na obczyźnie, życie kolejnego pokolenia poza granicami kraju oraz problem repatriacji. W trakcie zajęć młodzież obejrzała filmy pt. "Ocalić od zapomnienia. Wspomnienia zesłańców”, „Zapomniani Polacy w Kazachstanie” oraz prezentację multimedialną.

Czytaj więcej...

Uroczystość na Pawiaku

14 czerwca 2018r. na terenie Muzeum Więzienia Pawiak miały miejsce uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci O Ofiarach Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych, w których wzięli udział kombatanci, przedstawiciele władz państwowych – m.in. pan premier Mateusz  Morawiecki, pan minister Jan Józef Kasprzyk (Szef Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych), pan Zbigniew Czaplicki (Pełnomocnik Zarządu Województwa Mazowieckiego ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych) oraz zaproszeni goście.

Czytaj więcej...

Spotkanie z panem Stanisławem Zalewskim

11 czerwca 2018r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu z panem Stanisławem Zalewskim, który  w czasie wojny, we wrześniu  1943r. został aresztowany przez Gestapo, uwięziony w alei Szucha, a następnie na Pawiaku.  Miał wtedy 18 lat i działał w ruchu oporu. Został więźniem Auschwitz-Birkenau, Mauthausen i Gusen.

Czytaj więcej...

Copyright 2013. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego w Warszawie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Korzystając ze strony zs7.eu wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.