Młodzi w Akcji. Wiwat Niepodległość

Utworzono: 22-11-2018

„Młodzi w Akcji. Wiwat niepodległość” to ogólnopolski program Centrum Edukacji Obywatelskiej. Partnerem programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
w ramach programu Szkoła Ucząca się, do którego w jesiennej edycji bieżącego roku szkolnym przystąpiła nasza szkoła. Chętni uczniowie naszego Liceum i Technikum mają podjąć nieszablonowe działania z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Udział w programie rozpoczął się od szkolenia opiekunów wprowadzającego do tematyki programu. Naszą szkołę reprezentowała pani Mirosława Niewiarowska – opiekunka uczniów. Szkolenie (obowiązkowe) było doskonałą okazją do poznania innych osób zaangażowanych w realizację projektu, wymiany doświadczeń oraz metod pracy. 

Pierwsze nasze działanie to spotkanie z kobietami, które za swoją działalność przeciwko  komunistycznej władzy płacili rozłąką z rodzinami, więzieniem, utratą zdrowia oraz źródła utrzymania: 

Panią Aliną Cybula-Borowińską – Przewodniczącą Rady Konsultacyjnej ds. Działaczy Opozycji Antykomunistycznej i Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych przy Wojewodzie Mazowieckim jednocześnie prezes Stowarzyszenia Kobiet Więzionych, Internowanych,  Represjonowanych w Stanie Wojennym Regionu Mazowsze,

Barbarą Kądzielą – członkiem Stowarzyszenia Kobiet Więzionych ….  oraz Teresą Rudnik – prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Okręg Warszawa – Wschód.

Nasze szkolne obchody niepodległości odbyły się 9 listopada br. Wszyscy wyszliśmy na boisko aby utworzyć żywą, biało-czerwoną flagę, a uczniowie klas wojskowych własnymi postaciami stworzyli napis 1918 – 2018. O godz. 11.11 wspólnie zaśpiewaliśmy hymn.

Następne działania przed nami.

Copyright 2013. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego w Warszawie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Korzystając ze strony zs7.eu wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.