Centralne Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości

Utworzono: 22-11-2018

W samo południe 11 listopada 2018 roku, na pl. marsz. Józefa Piłsudskiego odbyły się oficjalne obchody 100 -  lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele najwyższych władz państwowych, m. in. prezydent Andrzej Duda, który przybył na Plac Piłsudskiego w asyście Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego, ministrowie, parlamentarzyści, kilkuset żołnierzy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych
i funkcjonariuszy pozostałych służb mundurowych, tysiące widzów oraz przedstawiciele naszej szkoły. Dla uczczenia tej wyjątkowej rocznicy wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy, po którym nastąpiła uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Na zaproszenie Andrzeja Dudy – prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, pełniącego obowiązki Dyrektora Szkoły reprezentował dr Piotr Goruk-Górski – koordynator klas wojskowych oraz wychowawcy kadetów: Mirosława Niewiarowska, Aneta Balko-Dębska i Tomasz Rurarz w asyście Pododdziału Reprezentacyjnego Klas Wojskowych CXXV Liceum Ogólnokształcące im. Waldemara Milewicza w ZS Nr 7 w Warszawie. Na zakończenie uroczystości PRKW wraz z pocztem sztandarowym naszego Liceum oraz pocztem sztandarowym Powstańczych Oddziałów Specjalnych AK „Jerzyki” wziął udział w defiladzie na placu Józefa Piłsudskiego oraz ulicami Warszawy.


Copyright 2013. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego w Warszawie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Korzystając ze strony zs7.eu wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.