Rozpoczęcie roku szkolnego

harm zs7

 

 

Świadectwa maturalne

Odbiór świadectw maturalnych – 11.08.2020 od godziny 12.30
Przypominamy o konieczności zwrotu kluczyków do szafek szkolnych!

Szkoła-Ambasador Parlamentu Europejskiego

 

szkola ambasador

Kolejny rok nasza Szkoła otrzymała tytuł „Szkoła-Ambasador Parlamentu Europejskiego”.

Uczniowie – młodsi ambasadorowie wraz z nauczycielami Moniką Smagowską-Beverloo, Eweliną Beńko-Kaczkowską oraz Mirosławą Niewiarowską – starsi ambasadorowie, uczestniczyli w programie dedykowanym dla szkół ponadgimnazjalnych, którego celem jest poszarzanie wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności o Parlamencie Europejskim.

Zadaniem uczniów było, między innymi utworzenie punktu informacyjnego o Europie, Unii Europejskiej i instytucjach europejskich. W czasie zajęć lekcyjnych wykorzystywane były scenariusze lekcji europejskich oraz materiały dydaktyczne otrzymane z Biura Parlamentu Europejskiego w Warszawie. Lekcje europejskie w ciekawy i zrozumiały sposób przybliżyły nam działalność UE.

Niestety, w drugim okresie bieżącego roku szkolnego, koronawirus Covid-19 uniemożliwił zrealizowanie wszystkich zaplanowanych działań dotyczących integracji europejskiej i roli Parlamentu Europejskiego.

Wewnątrzszkolny Konkurs Plastyczny

Z wielką radością pragniemy przedstawić laureatów wewnątrzszkolnego konkursu plastycznego zorganizowanego w naszej szkole w rocznicę uchwalenia Konstytucji III maja.
 
W konkursie na najpiękniejszy plakat tematyczny wzięło udział 11 uczniów z klasy pierwszych oraz drugich liceum i technikum. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością, umiejętnościami plastycznymi, a przede wszystkim świadomością znaczenia samego wydarzenia, jakim było uchwalenie tej pierwszej w historii Polski Ustawy Zasadniczej podczas obrad Sejmu Wielkiego zwanego Czteroletnim.
Był to pod każdym względem dokument przełomowy oraz kluczowy dla kształtu zreformowanego państwa.
Niemożność upamiętnienia tego wydarzenia w postaci akademii szkolnej oraz przygotowywanego projektu filmowego stała się inspiracją do zorganizowania takiej, alternatywnej formy nawiązania do tej ważnej rocznicy.
 
Wyniki konkursu są następujące:
 
Wyróżnienia otrzymują uczennice:
 
- Amelia Łupińska (kl. I ldp) *Fotografia numer 5.
 
- Anna Wągrodzka (kl. I ldp) *Fotografia numer 4.
 
 
Miejsce III zajął:
 
- Jakub Stybrzyński (kl. I ldp) *Fotografia numer 3.
 
Miejsce II zajęła:
 
- Alicja Zaparty (kl. II le) *Fotografia numer 2.
 
Miejsce I zajęła:
 
- Zuzanna Koms (kl I tag) za znakomity plakat przedstawiający stronę tytułową konstytucji majowej. *Fotografiafia numer 1.
 
Wszystkim uczestnikom oraz laureatom składam najszczersze podziękowania za wielkie zaangażowanie.
 
Plakat-Kuba-2

KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY DOTYCZĄCY NABORU NA ROK SZKOLNY 2020/2021

W zakładce „rekrutacja” znajduje się oferta edukacyjna dla kandydatów do klas pierwszych.

Regulamin rekrutacji do klas pierwszych w roku szkolnym 2020/2021 do CXXV Liceum Ogólnokształcącego im. W. Milewicza oraz do Technikum nr 3
im. L. Krzywickiego dostępny będzie od 01 kwietnia 2020

KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY DOTYCZĄCY DNI OTWARTYCH

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej o zawieszeniu funkcjonowania szkół dzień otwarty przewidziany na 20.03.2020 oraz 17.04.2020 zostaje odwołany.

O ewentualnym nowym terminie dnia otwartego poinformujemy Państwa na naszej stronie.

Copyright 2013. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego w Warszawie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Korzystając ze strony zs7.eu wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.