Spotkanie z doradcami zawodowymi szkół podstawowych

6.02.2020 w naszej szkole odbyło się spotkanie z doradcami zawodowymi szkół podstawowych warszawskich dzielnic. Celem spotkania było przedstawienie zawodów, w których kształci nasza szkoła oraz ich promocja. O szkole oraz o tym czego uczymy mówili sami uczniowie prezentując: technika ekonomistę, technika organizacji turystyki i technika logistyki.

Gośćmi na spotkaniu byli również przedstawiciele Wydziału Oświaty Dzielnicy Wola.

spotkanie z doradcami

Wycieczka klasy 1Tcg i 1Tcp

W dniu 27 stycznia klasy 1 Tcg i 1 Tcp wraz z wychowawczynią Panią Iwoną Grabowską, nauczycielem przedmiotów logistycznych Panem Andrzejem Kijem oraz pedagogiem szkolnym Panią Aleksandrą Kijak wybrały się na wycieczkę do jednego z archiwów firmy Rhenus Data Office Polska Sp. z o.o., aby zobaczyć, jak wygląda z praktycznej strony praca w magazynach. Podczas wycieczki dowiedzieliśmy się trochę więcej o pracy, którą w przyszłości możemy wykonywać. Mogliśmy wykazać się swoją wiedzą teoretyczną, w sposób praktyczny. Magazyn, do którego zostaliśmy zaproszeni mieści 90 km dokumentów, równo poukładanych w specjalistycznych pudłach. Chętni uczniowie mogli spróbować swoich sił w składaniu pudeł. Uzdolnionym manualnie zajęło to ok. 3 minut, pracownicy Rhenus robią to w 45 sekund. Ponadto wypróbowaliśmy sprzęt do prac w magazynie. Dodatkowo zostaliśmy zaproszeni również na teren niszczarni, w której codziennie cięte w drobne kawałki jest 20 ton dokumentów. Okazało się, że prócz papieru zmielić można również np. dyski twarde, telefony, tablety. Fajnie, że firma na co dzień zamknięta i chroniąca swój biznes zaprosiła nas i opowiedziała o swojej działalności.

wycieczka 1 klasy

INFORMACJA O ZADANIACH FINANSOWANYCH ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA OBRONY NARODOWEJ DLA UCZNIÓW CERTYFIKOWANYCH KLAS MUNDUROWYCH

Zespół Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego otrzymał od Skarbu Państwa reprezentowanego przez Ministra Obrony Narodowej z siedzibą w Warszawie, w którego imieniu do umowy staną Dyrektor Biura do Spraw Proobronnych dotację na zakup dla klas drugich wojskowych biorących udział w programie "Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe"indywidualnego pakietu wyposażenia mundurowego ucznia „klasy mundurowej” w 2019 roku - zwane dalej „pakietem umundurowania oraz pakietu wyposażenia dla klas mundurowych w 2019 roku zwane dalej „pakietem szkoleniowym”.

Celem finansowego zadania jest wyposażenie uczniów „klas mundurowych” w pakiet jednolitego umundurowania oraz szkoły w sprzęt szkoleniowy niezbędny do realizacji zajęć dydaktycznych i szkoleniowych określonych w programie nauczania Edukacja wojskowa.

Zespół Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego otrzymał od Skarbu Państwa reprezentowanego przez Ministra Obrony Narodowej z siedzibą w Warszawie, w którego imieniu do umowy staną Dyrektor Biura do Spraw Proobronnych dotację na zorganizowanie i przeprowadzenie we wrześniu 2019 r. obozu szkoleniowego dla uczestników CXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Waldemara Milewicza w Zespole Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego.

Wizyta w Essilor Optical Laboratory Polska

Klasa 1 LOBP wraz z Panią Elżbietą Wożniak oraz Anną Wielgus udały się na spotkanie do Essilor Optical Laboratory Polska- jest to firma, której naczelną misją jest poprawa jakości życia poprzez poprawę widzenia.

W trakcie naszej wizyty mieliśmy okazję zwiedzić produkcję i zobaczyć jak wytwarzane są soczewki okularowe. W formie zabawy i animacji przekazano nam informacje odnośnie funkcjonowania narządu wzroku i ochrony widzenia. A co najistotniejsze wykonano przesiewowe badanie wzroku.

Jesteśmy zdania, iż był to niezwykle odkrywczy i pełen dobrej zabawy dzień, który na stałe wpisze się w naszą pamięć.

RANKING PERSPEKTYWY 2020 - TECHNIKUM. 10. NAJLEPSZYCH SZKÓŁ W WARSZAWIE

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,

z ogromną radością przyjęliśmy informację o tym, że nasze Technikum jest na znakomitym 4 miejscu najlepszych szkół zawodowych w Warszawie.

Wszystkim Nauczycielom i Uczniom klas Technikum składam najserdeczniejsze gratulacje
i podziękowania za trud i pracę uwieńczoną tak wielkim sukcesem.

Dyrektor Szkoły

TECH zlote 2020

Miejsce kaźni na Oczki 1

10 stycznia 2020 roku, grupa uczniów Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych drugiego i trzeciego rocznika CXXV Liceum Ogólnokształcącego
im. W. Milewicza pod opieką Mirosławy Niewiarowskiej – koordynator klas wojskowych, zwiedziła szczególne miejsce w Warszawie.

W gmachu dawnego Zarządu Głównego Informacji Wojskowej, a później Wojskowych Służb Wewnętrznych i WSI (obecnie mieści się Służba Kontrwywiadu Wojskowego) zwiedziliśmy Muzeum Ofiar Terroru Komunistycznego w Wojsku. Miejsce haniebnych zbrodni popełnianych z barbarzyńskim okrucieństwem na najlepszych obywatelach narodu polskiego. Utworzone zostało w podziemiach działania instytucji podporządkowanej sowieckiemu kontrwywiadowi wojskowemu GRU, zwanemu też Smierszem. Więziono w nim, torturowano i mordowano oficerów i żołnierzy polskiego podziemia, bohaterów walk o niepodległą Polskę. Zapoznaliśmy się z ekspozycją „Pamięci ofiar terroru komunistycznego w Wojsku Polskim” i zobaczyliśmy jak wyglądały sale przesłuchań i cele więźniów.

miejsce kazni na oczki

Copyright 2013. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego w Warszawie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Korzystając ze strony zs7.eu wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.